Książka Stephena Kinga pt. “Billy Summers”. O czym jest?

Każda nowa książka Kinga jest reklamowana jako najlepsza na rynku. W przypadku jego nowej powieść pt. “Billy Summers” (https://www.taniaksiazka.pl/billy-summers-stephen-king-p-1543928.html) jest to ostatecznie prawda. Stephen King to pisarz, który ma trudności z podejmowaniem jasnych decyzji. Bardzo zdolny i pracowity, ale kosztem swojego sukcesu. Na szczęście jego najnowsze dzieło “Billy Summers” to świetny thriller z elementami poważnego dramatu.

Dlaczego warto się z tą książką zapoznać?

Przyjemne niespodzianki mają wiele uroku, a w tym przypadku niespodzianka Kinga jest naprawdę na najwyższym poziomie. “Billy Summers” to chyba jego najlepsza powieść od kilku lat. Wyczuwa się w niej o wiele więcej pasji, oddania i pomysłu na bohatera niż się słyszy. Nie oznacza to, oczywiście, że ta książka jest całkiem wolna od wad lub niedociągnięcia, ale wyróżnia się na tle pisarstwa autora.

Gatunek powieści

“Billy Summers” jest reklamowany jako historia policyjna, ale w tym przypadku termin ten nie do końca pasuje. Historia tytułowego bohatera ma wprawdzie ważny wątek gangsterski, lecz nowa historia Stevena Kinga niewiele ma wspólnego z typowym, klasycznym kryminałem. “Billy Summers” należy określić raczej thrillerem z uchwytnymi detalami dramatu i opowieści o zemście.

Kim są bohaterowie książki?

Głównym bohaterem książki jest były żołnierz i niesamowity snajper, który od lat pracuje jako płatny zabójca. W swojej karierze zabił dziesiątki osób i nie ma z tego powodu wyrzutów sumienia, ale w swojej pracy kieruje się niekwestionowaną zasadą. Musi mieć gwarancję, że wyznaczony cel to zły człowiek. Ostatnią pracą snajpera w życiu Summersa jest zabójstwo w więzieniu. Zadaniem Billy’ego jest przestępca, który ma być zabity, gdy tylko pojawi się w sądzie na swoją pierwszą rozprawę. Jednak jego prawnik nadal walczy o ekstradycję do innego państwa, a cała sprawa może trwać miesiącami, a na to nie ma czasu. Jednak w tej sytuacji wielokrotny menedżer Summersa, Nick Mazarian, i jego partner mają genialny plan.

 

O czym jest książka Stephena Kinga pt. “Billy Summers”?

Na rynek właśnie trafiła najnowsza książka Stephena Kinga pt. Billy Summers z www.taniaksiazka.pl. W tej historii Billy jako zabójca na zlecenie, aby je zrealizować swój cel, udaje dobrze zapowiadającego się pisarza i wtapia się w otoczenie więzienne. W ten sposób może spokojnie przygotować całą akcję. Billy Summers potajemnie marzył o możliwości spisania swoich przeszłych doświadczeń i chciał obiecanych 1,5 miliona dolarów, więc przyjął ofertę. Ale nadal nie jest jasne, jak skomplikowane będą sprawy w nadchodzących tygodniach.

Jak jest prowadzona fabuła w tej książce?

Stephen King rozwija historię w prosty sposób, powoli wciągając nas w świat Billy’ego Summersa. Ten Amerykanin lubi używać w swoich książkach dwóch typów bohaterów. Przestawia często energicznego nastolatka i lekko sceptycznego mężczyznę w średnim wieku. Billy Summers ma w sobie rysy tych dwóch grup. W miarę rozwoju historii staje się coraz bardziej świadomy swojego życia. Być może, z tego powodu można dojść do wniosku, że Summers po raz pierwszy od jakiegoś czasu wydaje się być najlepszą postacią Kinga. W rzeczywistości Summers jedynie systematycznie ujawnia czytelnikowi dodatkowe elementy swojego charakteru, aby zrealizować swój plan z wielką starannością i uczynić go bardziej skutecznym.

Co nas wciągnie w tej historii?

Powieść “Billy Summers” może pochwalić się świetnym spiskiem, spreparowanym napięciem i błyskotliwością, ale nie to jest tutaj najważniejsze. Największą cechą Stephena Kinga jest pisanie prozy, która jest zarówno wysoce literacka, jak i rozrywkowa. W rezultacie dzieła takie to przyjemne letnie lektury, ale jednocześnie mówią bardzo dużo o ogólnych ludzkich doświadczeniach. Styl Kinga nie ucieka od poważnych tematów i nie pisze skandalicznie. Ważne jest, aby osiągnąć te cele bez narażania zabawy i całej historii. W tej książce nie chodzi o rzucanie wszystkich kart na raz na stół, więc może być nudna dla bardzo niecierpliwych czytelników. Ale ostatecznie jest to najlepsza gra od jakiegoś czasu, więc warto usiąść i zagrać.

 

Dlaczego warto przeczytać książkę Stephena Kinga pt. “Billy Summers”?

Najnowsza książka króla mrocznego pisarstwa Stephena Kinga pt. “Billy Summers” to thriller, który nie mrozi tak bardzo krwi w naszych żyłach i powieść sensacyjna bez ostrej fabularnej jazdy. Oprócz zabawnie skrojonej historii, dobrze nakreślonego bohatera i opowieści, z której trudno się wyrwać, czytelnik dostaje coś jeszcze. Przede wszystkim dlatego, że Billy Summers skupia się nie na kwestii dobra i zła (co często można znaleźć u Kinga), ale na kwestii sumienia i relatywizmu moralnego.

Jak wygląda cała historia?

Zacznijmy od przeglądu historii, którą King przedstawia w swojej nowej książce. Główny bohater, Billy Summers, lat 40, jest płatnym zabójcą, który chce przejść na emeryturę. Ale tajemnicą poliszynela jest, że Billy nie bierze każdej pracy. Interesują go tylko te, w których, ogólnie rzecz biorąc, celem jest niewłaściwa osoba. Drzwi do emerytury Billy’ego są już prawie otwarte. Na jego koncie w raju podatkowym znajdują się pieniądze na złotą jesień jej życia. Kiedy ma już przestać zabijać, dostaje pracę. Ofiara jest złym człowiekiem. Zapłata za to zadanie jest wyższa niż ta, którą Billy kiedykolwiek otrzymał. Jeden problem polega na tym, że nie wiadomo, kiedy pojawi się dobra okazja do morderstwa, więc Billy musi wcielić się w rolę początkującego pisarza. Wszystko to tworzy przykrywkę.

Jak zarysowano postać głównego bohatera?


Billy Summers to dobry, zły i nie taki zły człowiek. Stephen King zazwyczaj bardzo dobrze kreuje swoich bohaterów i podobnie jest w książce pt. “Billy Summers”. W postaci Billy’ego Summersa można odnaleźć pewne pokrewieństwo z bohaterami innych powieści autora. Billy nie jest oczywisty, jest pełen sprzeczności. Wiemy, co robi: zabija ludzi dla pieniędzy. Ale wszystko wskazuje na to, że jest on tak naprawdę dobrym człowiekiem. Czytelnik współczuje Billy’emu, kibicuje mu, a jednocześnie próbuje ocenić go moralnie. I nie wiadomo, czy Billy jest po jasnej, czy po ciemnej stronie mocy.